Pandemie ukázala, že digitální měny patří do našich životů…

Dernisáž pozoruhodné putovní výstavy Helpful Art-In-Covid, kterou uspořádal český výtvarník, designér a typograf Pavel Šťastný udělala 10. června tečku za jejím působením v pražském obchodním domu Kotva. Tomuto důstojnému aktu předcházel seminář Rozvoj digitalizace a kryptoměn během pandemie Covid-19.

Celosvětová pandemie prověřila sílu světa i kryptoměn, které evidentně zaznamenaly velký rozvoj, ale i výkyvy. Nové a zcela nestandardní situace vedly k zamyšlení se nad budoucností virtuálních měn a tak vlastně logicky došlo i k většímu zájmu široké veřejnosti o elektronické peníze. Jak se však orientovat v tomto nepoznaném světě, jak vést své první kroky, abychom se vyhnuli zbytečným ztrátám? Tak i o tom se hovořilo na semináři Rozvoj digitalizace a kryptoměn během pandemie Covid-19, kterého se zúčastnila celá plejáda známých a významných osobností, které měly k tématu co říci.

Ve dvou panelech vystoupili: Karel Janeček, matematik, sociální reformátor, spolumajitel RSJ, Institute H21 a filantrop, Miroslav Singer, ředitel pro institucionální záležitosti, hlavní ekonom pro střední a východní Evropu, GENERALI CEE HOLDING B.V., bývalý guvernér České národní banky, Marek Svoboda, ředitel Odboru ekonomické diplomacie, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Tomáš Sedláček, ekonom a filosof, Tomáš Hebelka, ředitel Státní tiskárny cenin, Martin Stránský, zakladatel world BTC business, Tomáš Lapáček, RIS3 manažer inovací, Pražský inovační institut, Hlavní město Praha, Daniel a Julie Tanner, zakladatelé ekosystému Platon Life.

Záznam semináře

PURE fest

Pro chuť i pro zdraví

Revalid Skin Care

Anketa

Které jméno podle vás nejvíce rezonuje mezi návrháři?

Zoltán Tóth
120 x [11%]
Josefína Bakošová
95 x [9%]
Dominik Navrátil
189 x [17%]
Machač
99 x [9%]
Iveta Řádková
80 x [7%]
Lucie Marim
93 x [9%]
Luděk Šmehlík
102 x [9%]
Klára Nademlýnská
103 x [9%]
Beáta Rajská
105 x [10%]
Miroslav Michael Knot
106 x [10%]

Celkem hlasovalo : 1092

POČASÍ
BLOG/ČEK

„Náš strážný anděl se občas nemůže dívat na to, jak se ničíme, a tak nás zastaví docela drastickým způsobem. Někdy zpomalí či přímo zastaví naše fyzické tělo úrazem, který nám nedovolí konat. Jindy nám uštědří zradu přátel, abychom nešli vstříc po jejich boku vlastní zkáze!“

Lenka Žáčková

Facebook

JDI nahoru